Gruppspel

Gruppspelet innehåller många olika grupper för spelare i olika åldrar och på olika nivåer. Kontakta respektive gruppledare för mer information.

Inställda tider vårterminen

Under vårterminen arrangeras KM som alla klubbmedlemmar är välkomna att delta i, vi behöver då utnyttja kvällstider (vilka framgår av dokumentet som länkas i rubriken). Sedan många år arrangerar vi HM Team Cup, en populär tävling för yngre juniorer i Davis Cup-format, även då behöver vi nyttja några tider.

Inställda tider höstterminen

Under hösten arrangerar Djursholms Tennisklubb tillsammans med ITF damelittävlingen Rising Star och då behöver klubben utnyttja några tider. Även några tider för Elitserien kommer vi att behöva ta vilket framgår av dokumentet.

Grupp 1

Ledare Mats Fornstedt
Kontaktuppgifter mats.fornstedt@telia.com, 08-755 37 05
Spelare Herrar 40-55, medelgod nivå
Tider Måndag kl 20 b1, Tisdag kl 11 b5, Torsdag kl 19-21 b4, Lördag kl 10 b1+b2

Grupp 2

Ledare Sten Kaiser
Kontaktuppgifter sten@kaiser.se, 08-753 36 72
Spelare Herrar 40-60 år, tävlingsnivå (veteraner)
Tider Onsdag kl 20 b3, Torsdag kl 20-22 b3, Torsdag kl 20-21 b6

Grupp 3

Ledare Ulf Aspenberg
Kontaktuppgifter ulf.aspenberg@telia.com, 08-753 11 99
Spelare Herrar, duktiga
Tider Tisdag kl 19-22 b3, Torsdag kl 20 b5

Grupp 4

Ledare Svante Hagman
Kontaktuppgifter svante.hagman@ncc.se, 08-753 36 64
Spelare Herrar 45-50 år, motionsnivå
Tider Tisdag kl 19-22 (4)

Grupp 5

Ledare Sverker Wiklund
Kontaktuppgifter sverker.wiklund@telia.com, 08-755 98 83
Spelare Herrar 60 år, motionsnivå
Tider Onsdag kl 21-22 (1-4)

Grupp 6

Ledare Lars Fredriksson
Kontaktuppgifter lars.fredriksson@brevet.nu, 08-758 75 12
Spelare Herrar 60 år, motionsnivå
Tider Onsdag kl 20-21 (1)

Grupp 7

Ledare Björn Angerman
Kontaktuppgifter angerman@swipnet.se, 08-85 73 34
Spelare Herrar 45-60 år, motionsnivå
Tider Tisdag 20-21 (2)

Grupp 8

Ledare Fred Ridderstad
Kontaktuppgifter fred.ridderstad@gmail.com, 08-755 37 89
Spelare Herrar 45-60 år, motionsnivå
Tider Tisdag kl 20-21 (2)

Grupp 9

Ledare Björn Trepte
Kontaktuppgifter  

bjorn@trepte.se

Spelare Herrar 45-60 år, motionsnivå
Tider Onsdag kl 19-20 (4), onsdag 20-21 (5)

Grupp 10

Ledare Lars-Gunnar Wallin
Kontaktuppgifter wallinlarsgunnar@gmail.com
Spelare Herrar 45-60 år, motionsnivå
Tider Lördag kl 7-9, (3, 4)

Grupp 11

Ledare Maria Hägerdal
Kontaktuppgifter maria@hagerdal.eu, 072-513 20 65
Spelare Damer 35-50 år, duktiga
Tider Torsdag kl 21-22, (4)

Grupp 12

Ledare Göran Grahn
Kontaktuppgifter goran.grahn@zeta.telenordia.se, 08-755 61 02
Spelare Herrar och damer 45-60 år, motionsnivå
Tider Onsdag kl 19, (1)

Grupp 13

Ledare Lars Y Nilsson
Kontaktuppgifter geohydro@telia.com, 08-755 65 67
Spelare Herrar 35+, motionsnivå
Tider Måndag kl 19-21, (5)

Grupp 14

Ledare Sten Häger
Kontaktuppgifter stenhager@glocalnet.net, 753 43 41
Spelare Herrar 60-70, duktiga
Tider Måndag kl 12-13, (4)

Grupp 15

Ledare Peter Malmöström
Kontaktuppgifter peter@masicapital.se, 0703-70 17 96
Spelare Herrar 40 år, duktiga
Tider Tisdag kl 20-21, (6)

Grupp 16

Ledare Lotta Koch
Kontaktuppgifter koch.lotta@gmail.com. 755 01 36
Spelare Damer 55-75+ år, duktiga
Tider Måndag kl 20-21 (6), tisdag 19-20 (2), onsdag 19-20 (2), torsdag 19-20 (2)

Grupp 17

Ledare Marie Welander
Kontaktuppgifter marie.welander@hotmail.com, 85 88 11
Spelare Damer 60 år, motionsnivå
Tider Torsdag kl 19-20 (3)

Grupp 18

Ledare Lotta Broberg
Kontaktuppgifter lotta.h.broberg@gmail.com, 753 18 91
Spelare Damer 55-60 år, motionsnivå
Tider Tisdag kl 19-20 (5), onsdag kl 20-21 (4)

Grupp 19

Ledare Lars Kihlström
Kontaktuppgifter lars.kihlstrom@gmail.com, 755 09 05
Spelare Herrar 50 år, motionsnivå
Tider Söndag kl 17-18 (5)

Grupp 20

Ledare Farhad Saeidi
Kontaktuppgifter  farhad@comsol.se, 070-833 77 08
Spelare  Herrar 45-55 år
Tider  Lördag kl 12-13 (5)

Grupp 21

Ledare Gilla Grabe
Kontaktuppgifter gilla@grabe.se, 0704-24 16 66
Spelare Damer 50-60 år, tävlingsspelare
Tider Måndag 08-11 (4)

Grupp 22

Ledare Ulrika Tolf
Kontaktuppgifter ulrika.tolf@gmail.com
Spelare Damer och herrar 40-45 år, motionsnivå
Tider Tisdag l 17-22 (3), torsdag kl 20 (5)

Grupp 23

Ledare Sandro Moro
Kontaktuppgifter sandro.moro@outlook.com, 660 41 03
Spelare Herrar 40-45 år, motionsnivå
Tider Måndag kl 20-21 (4)

Grupp 24

Ledare Sten Häger
Kontaktuppgifter sten.hager@glocalnet.net, 453 43 41
Spelare Herrar och damer 60-70 år, motionsnivå
Tider Torsdag kl 13-14 (4)

Grupp 25

Ledare Carl Nordmark
Kontaktuppgifter carl.nordmark@telia.com
Spelare Herrar 45-50 år, motionsnivå
Tider Onsdag kl 19-20 (5)

Grupp 26

Ledare Carina Aspenberg
Kontaktuppgifter carina.aspenberg@gmail.com
Spelare Damer 45-50 år
Tider Torsdagar kl 19-20 (1)

Grupp 27

Ledare Nicklas Tolf
Kontaktuppgifter nicklas.tolf@stockholmshem.se
Spelare Herrar 45-50 år, motionsnivå
Tider Måndagar kl 20-21 (6)

Grupp 28

Ledare Maria Hägerdal
Kontaktuppgifter maria@hagerdal.eu
Spelare Damer 40 år
Tider Torsdagar kl 21-22 (3)