Gruppspel

Gruppspelet innehåller många olika grupper för spelare i olika åldrar och på olika nivåer. Kontakta respektive gruppledare för mer information.

Inställda tider under våren

Under vårterminen (vecka 6) arrangeras KM som alla klubbmedlemmar är välkomna att delta i, vi behöver då utnyttja kvällstider. Sedan många år arrangerar vi  även HM Team Cup, en populär tävling för yngre juniorer i Davis Cup-format, även då behöver vi nyttja några tider. Se information om våra öppettider.

Inställda tider höstterminen

Under hösten arrangerar Djursholms Tennisklubb tillsammans med ITF damelittävlingen Rising Star och då behöver klubben utnyttja några tider. Även några tider för Elitserien kommer vi att behöva ta vilket framgår av dokumentet. Se information om våra öppettider.

Grupp 1

Ledare Carl-Fredrik von Axelsson
Kontaktuppgifter cfvaxel@gmail.com
Spelare Herrar 55-75, medelgod nivå
Tider Måndag kl 20 b1, Tisdag kl 11 b5, Torsdag kl 19-21 b4, Lördag kl 10 b1+b2

Grupp 2

Ledare Sten Kaiser
Kontaktuppgifter sten@kaiser.se
Spelare Herrar 45-65 år, tävlingsnivå (veteraner)
Tider Onsdag kl 20 bana 3, Torsdag kl 20-22 bana 3, Torsdag kl 20-21 bana 6

Grupp 3

Ledare Ulf Aspenberg
Kontaktuppgifter ulf.aspenberg@gmail.com
Spelare Herrar 50-80 år, duktiga
Tider Tisdag kl 19-22 bana 3, Torsdag kl 20 bana 5

Grupp 4

Ledare Svante Hagman
Kontaktuppgifter svante.hagman@ncc.se
Spelare Herrar 50-65 år, motionsnivå
Tider Tisdag kl 19-22 bana 4

Grupp 5

Ledare Jöran Bergholm
Kontaktuppgifter j.bergholm@telia.com
Spelare Herrar 60-70 år, motionsnivå
Tider Onsdag kl 21-22 bana 1-4

Grupp 6

Ledare Jöran Bergholm
Kontaktuppgifter j.bergholm@telia.com
Spelare Herrar 60-70 år, motionsnivå
Tider Måndagar kl 21-22 bana 4

Grupp 7

Ledare Björn Angerman
Kontaktuppgifter angerman@swipnet.se
Spelare Herrar 40-75 år, motionsnivå
Tider Tordag 20-21 bana 2

Grupp 8

Ledare Fred Ridderstad
Kontaktuppgifter fred.ridderstad@gmail.com
Spelare Herrar 70-80 år, motionsnivå
Tider Tisdag kl 9-10 bana 3

Grupp 9

Ledare Mats Wielbass
Kontaktuppgifter mats.wielbass@gmail.com
Spelare Herrar 50-65 år, motionsnivå
Tider Onsdag kl 19-20 bana 4

Grupp 10

Ledare Lars-Gunnar Wallin
Kontaktuppgifter wallinlarsgunnar@gmail.com
Spelare Herrar 50-75 år, motionsnivå
Tider Lördag kl 8-9 bana 4

Grupp 11

Ledare Maria Hägerdal
Kontaktuppgifter maria@hagerdal.eu
Spelare Damer 40-55 år, duktiga
Tider Torsdag kl 21-22 bana 4

Grupp 12

Ledare Göran Grahn
Kontaktuppgifter goran.grahn@zeta.telenordia.se
Spelare Herrar 60-70  år, motionsnivå
Tider Onsdag kl 19 bana 1

Grupp 13

Ledare Björn Kimby
Kontaktuppgifter bjorn.kimby@seb.se
Spelare Herrar 40-55 år, motionsnivå
Tider Måndag kl 19-21 bana 5

Grupp 14

Ledare Magus Heijkenskjöld
Kontaktuppgifter magnus.heijkenskjold@gmail.com
Spelare Herrar och damer 55-90, duktiga
Tider Måndag kl 11-12 bana 4, Torsdag kl 12-14 bana 4

Grupp 16

Ledare Lotta Koch
Kontaktuppgifter koch.lotta@gmail.com.
Spelare Damer 65-75 år, duktiga
Tider Måndag kl 20-21 bana 6, torsdag 19-20 bana 2

Grupp 17

Ledare Marie Welander
Kontaktuppgifter marie.welander@hotmail.com
Spelare Damer 65-80 år, motionsnivå
Tider Torsdag kl 19-20 bana 3/Tisdagar kl 10-11 bana 4

Grupp 18

Ledare Lotta Broberg
Kontaktuppgifter lotta.h.broberg@gmail.com
Spelare Damer 65-80 år, motionsnivå
Tider Tisdag kl 19-20 bana 5, onsdag kl 20-21 bana 4

Grupp 19

Ledare Lars Kihlström
Kontaktuppgifter lars.kihlstrom@gmail.com
Spelare Herrar 60 år, motionsnivå
Tider Söndag kl 17-18 bana 5

Grupp 20

Ledare Farhad Saeidi
Kontaktuppgifter  farhad@comsol.se
Spelare  Herrar 40-55 år
Tider  Lördag kl 12-13 bana 5

Grupp 21

Ledare Gilla Grabe
Kontaktuppgifter gilla@grabe.se
Spelare Damer 55-70 år, tävlingsspelare
Tider Måndag 9-11 bana 4

Grupp 23

Ledare Sandro Moro
Kontaktuppgifter sandro.moro@outlook.com
Spelare Herrar 55-65 år, motionsnivå
Tider Måndag kl 20-21 bana 4

Grupp 25

Ledare Joachim Bozorgnia
Kontaktuppgifter joachim.bozorgnia@cresnia.se
Spelare Herrar 45-60 år, motionsnivå
Tider Onsdag kl 19-20 bana 5

Grupp 26

Ledare Carina Aspenberg
Kontaktuppgifter carina.aspenberg@gmail.com
Spelare Damer 45-50 år
Tider Torsdagar kl 19-20 bana 1

Grupp 28

Ledare Dick Allansson
Kontaktuppgifter dick.allansson@gmail.com
Spelare Herrar 45-50 år
Tider Söndagar kl 19-20 bana 5+6